Aizvadītie pasākumi 2018

2018. gada 11. jūnijā LNAI sadarbībā ar Latvijas Bērnu neirologu biedrību organizēja pirmo neiromuskuāro slimību darba grupas sanāksmi “Diagnostiskā pieeja neiromuskulārām slimībām Latvijā”. Sanāksmē piedalījās bērnu un pieaugušo neirogi, ģenētiķi, neirofiziologi, kardiologi, internisti ar mērķi izstrādāt galvenos atbalsta punktus, lai veicinātu pacientu ar neiromuskulārām slimībām agrīnu atklāšanu, sekmētu šo slimību diagnostiku, uzlabotu pacientu piekļuvi pie speciālistiem, ārstēšanas un rehabilitācijas saņemšanu.
Sanāksmi vadīja: doc. V. Ķēniņa un dr. J. Strautmanis.

Aizvadītie pasākumi 2017

2017. gada15. decembrī rīkoti RSU profesionālās pilnveides kursi “Jautājumi un atbildes par autoimūnām slimībām”. Programmas sastāvā tika apskatīti tādi jautājumi kā – imunitāte – ko tas nozīmē?; ka var atšķirt autoimūnopolineiropātiju no citām?; autoimūna vai autoiekaisīga slimība?; kā novērot miastēnijas pacientu ambulatori?; autoantivielu nozīmes – kad un kādas meklēt?; klīnisko gadījumu analīze.
Programmas vadītājas: doc. N. Kurjāne un doc. V. Ķēniņa.


2017. gada 07.-09. decembrī tika organizētas “Muskuļu veselības dienas” Latvijas Onkoloģijas centrā. Pasākums bija organizēts pacientiem ar elpošanas traucējumiem, muskuļu vājumu, muskuļu sāpēm, paaugstinātu KFK līmeni, kur dalībniekiem bija nodrošinātas speciālistu lekcijas; muskuļu spēka un elpošanas funkciju izvērtēšana; skrīninga analīzes veikšana un Pompe slimību.
Pasākumu nodrošināja stacionāra “Gaiļezers” neirologi.


2017. gada 06.-07. decembrī tika aizvadīti RSU profesionālās pilnveides kursi “Reimatoloģija”. Kursu ietvaros pievērsās sistēmisko saistaudu slimību imunoloģiskiem pamatiem; sistēmisko autoimūno slimību neiroloģiskām izpausmēm. Padziļināti pievērsās sistēmiskai sarkanai vilkēdei un citām un citām sistēmiskām saistaudu slimībām; vaskulītiem; muguras lejas daļas sāpēm reimatologa skatījumā; kā arī akūto un hronisko sinovītu diagnostikā, diferenciāldiagnostikā un ārstēšanas principos.
Lektoru sastāvs: doc. Anna Mihailovs, doc. Viktorija Ķēniņa, doc. NataļjaKurjāne.


2017. gada 06. maijā sadarbībā ar pacientu biedrību “Motus Vita” LNIA organizēja izglītojošo pasākumu “Motoneironu diena – pacientiem un ārstiem”. Lektoru vidū bija vieslektores no Sankt-Pēterburgas neiroloģes Dr. J. Meļņik un Dr. V. Demešonok, kuras dalījās ar savu pieredzi doto pacientu ārstēšanā, aprūpē un sociālajā interācijā, kā arī mūsu pašmāju lektori, kas strādā ar pacientiem, kuriem ir motoneironu saslimšana- neiroloģe un immunoloģe Doc. V. Ķēniņa pastāstīja par ALS (amiotrofo laterālo sklerozi) un citām motoneironu saslimšanām, par elpošanas funkcijas izvērtēšanu un korekcijas iespējām ALS pacientiem informēja anesteziologs-reanimatologs Dr. J. Vjugins, radiologs Dr. R. Laguns stāstīja par barošanas problēmas pacientiem ar ALS un tās diagnosticēšanas iespējām. Par pacientu ar motoneironu slimībām aprūpes iespējām Latvijā stāstīja A. Lavrinovičs.


Aizvadītie pasākumi 2016

RSU Tālākizglītības fakultāte sadarbībā ar Latvijas Pediatru asociāciju un Latvijas Neiroimunologu asociāciju 2016. gada 22. aprīlī rīkoja profesionālās pilnveides pasākumu “Miega diena – aktualitātes miega medicīnā” ar vieslektoriem no Kanādas.


14. un 15. aprīlī tika organizēti divu dienu mācību kursi “Muskuļu saslimšanas – teorija un prakse”. Lektoru vidū bija vieslektore no Lielbritānijas, neiropatoloģe Dr. Z. Jaunmuktāne, vieslektore no Sanktpēterburgas, kas specializējās muskuļu saslimšanās, neiroloģe Dr. J. Meļņika, un mūsu pašmāju speciālisti – neiroloģe Prof. I.Logina, ģenētiķe Doc. Z. Krūmiņa, patologs Asoc.prof. S. Isajevs, un neiroloģe, immunoloģe – Doc. V. Ķēniņa). Kursu ietvaros tika vispusīgi pieiets dotajai tēmai – gan no patofizioloģijas, gan no elektrofizioloģijas, gan no praktiskās puses ar klīniskiem piemēriem.


Aizvadītie pasākumi 2015

2015. gada 5. septembrī Latvijas Neiroimunologu asociācija sadarbībā ar biedrību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām MOTUS VITA rīkoja izglītojošu pasākumu pacientiem "Miastēnijas diena".

Pasākuma ietvaros uzstājās ar informatīvām prezentācijām Latvijas neiromuskulāro slimību speciālisti – neiroloģes dr. S.M. Naudiņa, dr. I. Kamša, neiroloģe-imunoloģe doc. V. Ķēniņa un imunoloģe doc. N. Kurjāne, kā arī vieslektori no ārzemēm – neiroloģes dr.med. Anna RostedtPunga no Zviedrijas un dr. Jevgenija Meļņik no Sankt-Pēterburgas. Dienas kārtībā tika iztirzāta informācija par neiromuskulārām slimībām vispār un detalizēti par miastēniju – kāpēc slimība attīstās un kādi ir tās riski un cēloņi; kādi ir miastēnijas simptomi, kas ir miastēnijas krīze; runāts par miastēnijas ārstēšanas un aprūpes iespējām mūsdienās Latvija un ārzemēs.
Vakara noslēgumā bijis koncerts.
Vairāk informācijas: www.miastenija.lv

2015. gada 27. februārītika rīkoti profesionālās pilnveides kursi ”Klīniskā ģenētika neiroloģijā”. Doc. N. Kurjāne runāja par autoimunitāti un gēnu saistību. Ģenētiķisdr. A. Dzalbs prezentēja klīniskās ģenētikas pamatus. Dr.med. B. Lāce izklāstīja savā prezentācijā par neiromuskulāro slimību ģenētiskiem aspektiem. Kursu noslēgumā neiroloģe prof. I. Logina iepazīstināja par gēnu saistību pie sāpju sindromiem.