Neiroimunoloģija ir neiroloģijas nozare, kas sevī apvieno neiroloģiju – mācību par nervu sistēmu, un imunoloģiju – mācību par imunitāti.

Pēdējā laikā pieaudzis to cilvēku skaits, kuri “slimo bieži un ilgstoši” un kuri cieš no atkārtotām dažādas izcelsmes elpošanas ceļu, gremošanas trakta, ādas un urīnceļu infekcijām. Viņu vidū ir kā pieaugušie, tā arī bērni. Šo un arī vairāku hronisku slimību pamatā var būt dažādi imūnsistēmas patoloģiski stāvokļi – tā sauktie imūndeficīti.

Imūndeficīts ir organisma stāvoklis, kad imūnsistēma nespēj nodrošināt pietiekošu aizsardzību pret infekciju. Imūndeficīti var būt kā iedzimti, tā iegūti un tie var izpausties dažādi. Imūndeficītu precīzai diagnosticēšanai nepieciešama pacienta rūpīga izmeklēšana.

Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centrs piedāvā konsultācijas pacientiem:
• Ar iegūtiem un iedzimtiem imūndeficītiem, arī ar jebkuru citu imūnsistēmas patoloģiju bērniem un pieaugušajiem;
• Ar dažādām neiroimunoloģiskām slimībām, piemēram, miastēniju, multiplo sklerozi, polineiropātijām, vaskulītiem (asinsvadu iekaisumu);
• Ar dažādām hroniskām iekaisīgām slimībām, neskaidram diagnozēm, neiromuskulārām saslimšanām, reiboni.

Pieņemšanu veic augsti kvalificēti speciālisti, medicīnas zinātņu doktori klīniskās imunoloģijas un neiroloģijas jomā, kā arī algoloģijā (zinātnē par sāpēm).

Papildus mūsu centrs piedāvā:
• Smalko šķiedru (sāpīgo) neiropātiju diagnostiku – kvantitatīvu sensoro testēšanu;
• Veģetatīvās nervu sistēmas pārbaudes testu;
• Dažādu sāpju sindromu (t.sk. fibromialģijas) funkcionālo diagnostiku ar rezultātu interpretāciju;
• Insulta profilaksi –neirosonogrāfiju (galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfiju) un ehokardiogrāfiju ar sekojošām kvalificēta neirologa un kardiologa rekomendācijām.

Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centrs piedāvā augsti kvalificētu speciālistu konsultācijas, kas specializējušies imunoloģija, neiroloģijā un padziļināti strādā ar pacientiem, kuriem ir imunoloģiska vai neiroimunoloģiska rakstura saslimšanas.
Vairāk informācijas šeit